Kelionės ir poilsis

PSC SVEIKATINIMO IR POILSIO STOVYKLA Palangoje, 2020   

Ankstyvą saulėtą rugpjūčio 9d. sekmadienio rytą, kada dar visi miega, tik paukšteliai miklina savo balselius , rinkosi Vilniuje – prie „centrinio pliažo“ – Vilniaus „Bočių“ nariai vykti į Palangos sveikatinimo stovyklą „Gluosnis“. Šią kelionę pagal Socialinės darbo ir apsaugos ministerijos projektą organizavo Vilniaus „Bočių“ pirmininkė kūrybinga, sumani, visuomet energinga Vilija Tūrienė. Galima tik įsivaizduoti, kiek reikėjo įdėti nuoširdaus ir kruopštaus darbo, kad suorganizuoti tokį gausų – penkiasdešimt šešių „Bočių“ narių – pensininkų būrį ir sukurti įdomią, naudingą, visiems reikalingą veiklos programą.

Šioje kelionėje dalyvavo „Bočių“-12-os skyrių 56 nariai, kurių tarpe buvo trys devyniasdešimtmečiai, dar aštuoniasdešimtmečiai ir vyresni, žinoma, ir jaunesni. Publika – įvairi, su savo siekiais, charakteriais ir lūkesčiais, bet labai draugiška, kūrybinga ir tvarkinga. Vis dėlto, gyvenimo patirtis suartina ir nepažįstamus, net anksčiau tarpusavyje nebendravusius ir nesutiktus žmones.

Sveikatinimo stovykloje net ir pensininkams nieks neleido iki pietų miegoti. Jau 7.30val. Vykdavo rytinė mankšta, kurią pravesdavo specialistas Ramūnas visuomet su gera nuotaika ir jumoru. Tad jis išjudindavo mus visai dienai.

Po pusryčių ir po vakarienės kiekvieną dieną vykdavo naudingos, įdomios paskaitos, kurias pravesdavo lektoriai: Valdemaras Anužis, Vilhelmas Džiugelis, Laura Pečiulienė bei stovyklos vadovas Aleksas Patapavičius. Buvo aptartas ir projektas“Senjorai visuomenėje ir valstybėje“. Projekto vadovė, Vilniaus bendrijos pirmininkė Vilija Tūrienė ir konsultantas Rimantas Zabarauskas apibendrino  projektui pateiktas bočių anketas jų pasiūlymus naujoms veikloms, senjorų sveikatinimo stovyklos priemonių komplekso naudą,savaitę pozityvių impulsų, gerinančių  gyvenimo kokybę.

Žinoma, kai tik būna laisvas laikas, visi bėga prie mūsų gražuolės jūros, pasisemti gėrio, grožio, sveikatos. 16val. vėl – mankšta, bet dar įdomesnė – vaikščiojimas su švediškomis lazdomis. O žinote, pensininkams tai tikra palaima! Su jomis judriau, geriau judi – eini. Verta pabandyti visiems visiems, o po to negali sustoti… Šių įdomių, naudingų mankštų pabaigoje kiekvieną kartą būdavo atliekamas gražiausias akcentas – kuomet darydavome įkvėpimo ir iškvėpimo pratimą, pašokdami nuo žemės sušukdavome „oi“ (toks garsus aidas), kuris nuskambėdavo per visą Palangą, nes pensininkai dar jėgų turi.

Šeštadienį – paskutinę stovykloje dieną – atsisveikinimo su Palanga koncertas, kuriame buvo atlikta, įvairios skambios dainos ir skaitomi savos kūrybos eilėraščiai. Nuskambėjo apie šią stovyklą sukurta O.Knezevičienės daina „Sveikata“, kurią atliko autorė su Lazdynų skyriaus Bočių pirmininkė Regina Jurkevičiene, o priedainį pritarė visi salės dalyviai.

Grįžtant namo, praleidome visą dieną Žemaičių sostinėje – Telšiuose. Žemaičių žemėje mus pasitiko išradingas, sumanus, geranoriškas visos respublikos ir Telšių rajono „Bočių“ pirmininkas Kajatonas Šliogeris.

Jis plačiai papasakojo apie žemaičius ir jų kraštą, organizavo ekskursiją po Telšius, priėmimą „Bočių namuose“ su muzika ir vaišėmis, kur dalyvavo miesto meras, seniūnas ir kiti garbingi svečiai. Visa grupė dalyvavo Telšių bažnyčioje Šv.Mišiose.Po to vykome prie vaizdingo ežero, kur vyko koncertas.

Tai buvo tikrai spalvinga, įdomi, turininga pažintinė kelionė, už kurią pačiais nuoširdžiausiais žodžiais dėkojame organizatoriams ir visiems, kurie savo sumanumu ir išradingumu prisidėjo prie šio projekto kūrimo ir vykdymo.

2020.08.18 O.Knezevičienė

 

Eileraštis – daina –sveikatinimo stovyklos himnas

Sveikata

Sveikata,sveikata mums visiems brangi,

Tad atvykę į stovyklą džiaugiamės visi.

Sveikata, sveikata mums visiems brangi,

Tad atvykę į stovyklą džiaugiamės visi.

Jūra Palangoje – mėlyna, graži,

Ji visus vilioja  maudytis anksti.

Vandenėlis šiltas glosto nuostabiai

Ir sveikuoliai džiaugias, širdžiai bus gerai.

Sveikata, sveikata mums visiems brangi,

Tad atvykę į stovyklą džiaugiamės visi.

Sveikata, sveikata mums visiems brangi,

Tad atvykę į stovyklą džiaugiamės visi.

Dienos bėga greitai, keičiamės ir mes,

Nes žinių mes gaunam rytais, vakarais.

Vaikščioti pamėgom Švediškom lazdom

Žvalūs ir laimingi grįžtame namo.

Sveikata, sveikata mums visiems brangi,

Tad atvykę į stovyklą džiaugiamės visi.

Sveikata, sveikata mums visiems brangi,

Tad atvykę į stovyklą džiaugiamės visi.

2020.08.12 Palanga, O. Knezevičienė

Daugiau nuotraukų galerijoje: https://vilniausbociai.lt/keliones/galerija-2/

Birželio 20 d.: dienos kelionė „Laisvės kovotojų gyvenimo ir kovų keliais“. Jono Vytauto Žemaičio ir Adolfo Vanago-Ramanausko vietomis.

Organizatorė: Gražina Berkelienė, talkininkauja skyrių pirmininkai.

Birželio 5-7 d. „Bočių Vasaros festivalis“ su estais, latviais Piarnu kurorte ir pažintinė-kultūrinė kelionė po Latviją-Estiją.

Atsakingi: VilijaTūrienė, Stanislava Ligeikienė, Janina Aidukienė, skyrių pirmininkai.