Veiklos planai

Projektai

bočiai
Projektas  “Senjorai visuomenėje ir valstybėje“ 2020 m.

Kovo 12 d. Karininkų ramovėje vyko Nepriklausomybės dienos minėjimas, ir buvo pristatytas Vilniaus Bočių bendrijos pradėtas vykdyti projektas “Senjorai visuomenėje ir valstybėje“. Projektu siekiama aktyvinti kultūrinę, švietėjišką ir socialinę vyresnio amžiaus žmonių veiklą, plėsti bendradarbiavimą bei socialinį dialogą su vyriausybinėmis struktūromis. Norime įrodyti, kad esant tinkamam valstybės požiūriui, galima prailginti aktyvų senjorų dalyvavimą visuomenės gyvenime. Projekto vadovė Vilija Tūrienė ir konsultantas Rimantas Zabarauskas papasakojo apie numatytą senjorų sveikatinimo stovyklą pajūryje, kur bočiai gaus visą kompleksą priemonių ir pozityvių impulsų, gerinančių jų gyvenimo kokybę.

Buvo dalijamos anketos, vėliau leidusios atrinkti labiausiai tinkamus stovyklos dalyvius, kurių amžius pasirodo, buvo nuo 60 m. iki 92 metų. Birželio mėnesį atliktas pirminis anketų įvertinimas leido apibendrinti, kad reikšmingiausiu faktoriumi, įtakojančiu gyvenimo kokybę, senjorai laiko savo sveikatos būklę. Labai populiari mankšta, fizkultūra – ja užsiima 85% respondentų.  Nemažam respondentų skaičiui svarbiausia yra užsiimti įdomia veikla, taigi šis faktorius taip pat yra labai svarbus. Numatoma atlikti išsamesnę analizę ir su jos rezultatais supažindinti sveikatingumo stovykloje Palangoje. Stovykloje bus toliau gilinamasi į reikšmingus socialinio aktyvumo aspektus, vyks įdomios paskaitos, mankšta, maudynės jūroje ir kiti užsiėmimai. Dėl naujos koronaviruso grėsmės stovyklos data buvo pakeista į rugpjūčio 9-16 d. Grįžtant namo, planuojama užsukti pabendrauti su žemaičių bočių kolegomis Telšiuose. Važiuojantieji į stovyklą džiaugiasi galimybe pabendrauti, pasižmonėti, turiningai praleisti vasarą.

Įvykdyti Vilniaus m. savivaldybės remti projektai 2017- 2019 m.:

1. „Palengvinkime senėjimą” / Šnipiškių skyrius, 2017
2. ”Harmoninga senatvė neateina savaime, ją reikia sukurti“ / Naujamiesčio skyrius, 2017
3. “Amžius sportui ne riba“ – projektas, apimantis 4 sporto šakas / Vilkpėdės skyrius 2017, 2018, 2019
4. „Senjorai už aktyvią gyvenseną ir sveiką mitybą“ (paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir Baltasis Senjorų piknikas) / Vilniaus miesto Bočių bendrija, 2018, 2019.

Rezoliucijos

LPS Bočiai Vilniaus miesto bendrija / BOCIAI Lithuanian Association of Retired Persons, Vilnius Community (abbr. Vilnius Bociai Community)

Per dvejus metus Vilniaus Bočių bendrija, suorganizavo keturis protesto mitingus, kuriuose reikalavo didinti vienas mažiausių ES senatvės pensijų, mokamų Lietuvoje. Renginiai vyko prie Parlamento, Vyriausybės rūmų, Prezidentūros, mitinguotojų eisenos driekėsi Gedimino prospektu. Jose dalyvavo ne tik mūsų Vilniaus skyrių nariai, bet atvažiuodavo bočiai ir iš rajonų, o taip pat mus palaikė artimos NVO ir kai kurios profsąjungos. Mes dėkingi prof. R. Lazutkai, prof. R. Kuodžiui, prof. B. Gruževskiui, savo konsultacijomis labai padėjusiems mums ir didžiajai visuomenės daliai suvokti dešimtmečiais Lietuvoje įsigalėjusią painią, mus skurdinančią pensijų mokėjimo sistemą. Tuo klausimu vyko susitikimai ir su R. Karbauskiu, S. Jakeliūnu, V. Šapoka, L. Kukuraičiu, S. Skverneliu, kitais valstybės pareigūnais. Mitingų metu žurnalistams duodavome interviu, dalyvavome populiariose radijo ir TV laidose. Rezultatas: 2019 m. pradžioje buvo pasiektas nežymus pensijų padidinimas. Nutrauktas ypač ydingas Sodros ir II pakopos privačių pensijų fondų ryšys, ko pasėkoje pensijų biudžetas kasmet netekdavo apie 180 mln. eurų. Mes jaučiame, kad dar ne viskas padaryta, kad vis dar trūksta valdžios geranoriškumo. Pensijų klausimas yra ne tik socialinis, tai ir visuomenės moralės atspindys.

Pridedama: 2018.04.12 mitingo Rezoliucija.