Veiklos planai

SU kARBAUSKIU
20180412 uz Prezidenturos grandiniu

Bočių bendrijos planai

Projektai

Vykdyti Vilniaus savivaldybės remti projektai 2017- 2019 m.:

 

1. „Palengvinkime senėjimą” / Šnipiškių skyrius, 2017
2. ”Harmoninga senatvė neateina savaime, ją reikia sukurti“ / Naujamiesčio skyrius, 2017
3. “Amžius sportui ne riba“ – projektas, apimantis 4 sporto šakas / Vilkpėdės skyrius 2017, 2018, 2019
4. „Senjorai už aktyvią gyvenseną ir sveiką mitybą“ (paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir Baltasis Senjorų piknikas) / Vilniaus miesto Bočių bendrija, 2018, 2019.

Rezoliucijos

LPS Bočiai Vilniaus miesto bendrija / BOCIAI Lithuanian Association of Retired Persons, Vilnius Community (abbr. Vilnius Bociai Community)

Per dvejus metus Vilniaus Bočių bendrija, suorganizavo keturis protesto mitingus, kuriuose reikalavo didinti vienas mažiausių ES senatvės pensijų, mokamų Lietuvoje. Renginiai vyko prie Parlamento, Vyriausybės rūmų, Prezidentūros, mitinguotojų eisenos driekėsi Gedimino prospektu. Jose dalyvavo ne tik mūsų Vilniaus skyrių nariai, bet atvažiuodavo bočiai ir iš rajonų, o taip pat mus palaikė artimos NVO ir kai kurios profsąjungos. Mes dėkingi prof. R. Lazutkai, prof. R. Kuodžiui, prof. B. Gruževskiui, savo konsultacijomis labai padėjusiems mums ir didžiajai visuomenės daliai suvokti dešimtmečiais Lietuvoje įsigalėjusią painią, mus skurdinančią pensijų mokėjimo sistemą. Tuo klausimu vyko susitikimai ir su R. Karbauskiu, S. Jakeliūnu, V. Šapoka, L. Kukuraičiu, S. Skverneliu, kitais valstybės pareigūnais. Mitingų metu žurnalistams duodavome interviu, dalyvavome populiariose radijo ir TV laidose. Rezultatas: 2019 m. pradžioje buvo pasiektas nežymus pensijų padidinimas. Nutrauktas ypač ydingas Sodros ir II pakopos privačių pensijų fondų ryšys, ko pasėkoje pensijų biudžetas kasmet netekdavo apie 180 mln. eurų. Mes jaučiame, kad dar ne viskas padaryta, kad vis dar trūksta valdžios geranoriškumo. Pensijų klausimas yra ne tik socialinis, tai ir visuomenės moralės atspindys.

Pridedama: 2018.04.12 mitingo Rezoliucija.